X Vítejte na stránkách X Motorkářského klubu

Moravia´s Choppers

z Jižní Moravy
....................................................................................


Maťův odchod - navždy

Je pro mě velice těžké k tomuto datumu něco psát. 15. října od nás navždy odešel bratr Lucky (který s námi jezdí) a kamarád Matouš Turzík "Maťa". Stalo se to za slunečného sobotního odpoledne u obce Lužice. Když Maťa ráno vozil svým autem svatebčany na kamarádově svatbě netušil, co přijde, až se půjde odpoledne s kamarády z Moravské projet. Když necelou hodinu po poledni sedl na jeho "Fároše"(Honda CBR 954 RR FireBlade) a vydal se natankovat na benzinku OMW (MoNaDo), tak věděl, že natankuje a pojede na místo srazu s klukama za Hrušky k restauraci u "Břeclavské", tam se potká s klukama a někam si vyjedou a ve zdraví se vrátí domů.

Nikdo, ani on netušil, že jeho cesta skončí po pár stovkách metrů od benzinky na křižovatce mezi Lužicemi a Josefovem. Maťa natankoval a vydal se směrem od MoNaDa na Břeclav. U první křižovatky stál linkový autobus, který jel z Josefova (začal přejíždět křižovatku) do Lužic. Je tam viditelnost 195,5 metru a Maťova naměřená rychlost byla 96 km/h. Pořád nad tím přemýšlíme. My ale víme proč, vysvětlení je lehké, pro některé to bude znít jednostranně a zaujatě, ale po zkušenostech které máme s řidiči autobusů (několik nás srazili, když vyjížděli ze zastávky bez vyhození blinkru a podívání se do zpětného zrcátka. Nebo když Vás předjedou, klidně ať si jedou, ale oni zapomenou, že Vás předjeli a začnou se vracet zpátky na stranu a v lepším případě Vám jen utrhnou rukáv od bundy. Jezdí si dle mého mínění jako králové ("já mam 20tun, co mi kdo udělá") víme, že se prostě z té "stopky" rozjel, i když věděl že to nění správné. Teď si může klidně říkat, že to neměl dělat, to ale Matesovi život nevrátí.

Když jsem tehdy vytahoval motorku pro nafocení policií ze zádi autobusu (za levým zadním kolem), motorka byla pořádně rozbitá, autobus měl jen prohnutý jeden plech. Co víc k tomu dodat. Udělal jsem společně s jedním známým velký dřevěný kříž, který je zasazen v zemi na té křižovatce. Je na něm vyfrézované jméno a datum. Je tam také věnec, ale je to netradiční věnec...motorkářský (květiny jsou zasazeny do zadní pneumatiky z motorky). Vždy když jedeme okolo, se tam zastavíme nebo aspoň pořádně zatroubíme na Maťovu počest.

Když se konal pohřeb, sjelo se tam 75 motorkářů. Mě, jako člověku, který organizoval sjetí motorkářů a vše okolo toho zaplesalo srdce, když jsem to viděl. Byla to ta největší čest, kterou si Mates mohl přát. Tolik kamarádů a motorkářů mít na posledním rozloučení, to je nepopsatelné. Po asi 20ti sekundovém troubení všech strojů, které přehlušilo i řev nastartovaných motorů jsme se vydaly směrem ke křižovatce, abychom tam položily věnce a daly kříž. Chtěl bych tímto také poděkovat Policii, která měla k dispozici sice jen jedno služební auto, ale i přesto po domluvě čekala dlouhou dobu u křižovatky než přijedeme my a uctíme památku. Poté ihned po požadavku na uzavření celého tahu z Hodonína do Břeclavi silnici uzavřela a umožnila nám bezpečný odjezd z křižovatky.

Nechci, aby následující věty někdo bral tak, že mě těší jen to, že přijeli kluci z Kobylí. Opravdu mě to potěšilo, že měli jít na svatbu, ale i přesto přijeli za námi. Potěšilo mě, že zrovna oni přijeli, ale také mě velice těší, že přijel každý, kdo mohl. Třeba ti, co měli jít někam jinam, ti co byli nemocní, měli rozbité motorky a tak. Snad tyto věty, které jsem napsal si vezme každý jen v dobrém a popřemýšlí o životu...že to je nenahraditelná věc. Já jsem s motorkami dělal opravdu šílené kousky, ale tato událost ovlivnila i mě natolik, že jsem zmírnil a uvědomil si, že je to opravdu nebezpečné.

Moto Chopper Moto Chopper

Webmaster: robikule
Programmer: robikule
Design: R3sidento
Texts: Honza alias jens

Valid XHTML 1.0 Strict robikule
Valid CSS!! počítadlo.abz.cz
obrazek motorky

Pokud čtete tento text tak pravdepodobně používate k prohlížení webových stránek prohlížeč od firmy Microsoft, konkrétněji prohlížeč Windows Explorer. Nechtěl bych dělat reklamu, ale tento prohlížeč je pro dokonalé prohlížení libovolných webových stránek již nedostačující ! K tomuto tématu bych řekl již asi už jediné a to, stáhněte si Mozilu Firefox !